سنگ آهن مرکزی ایران بافق
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸  -  
 » *****به پورتال شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خوش آمدید ***** سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد.*****بهره وری:انجام کار درست به روش صحیح*****  
/تماس-با-ما
 دانلود نرم افزارهای کاربردی
 نظرسنجی 

نظرتان در مورد پرتال جدید چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
چاپ این مطلب   
»  گزارش تصویری: بازدید اعضای کارگروه بافق از پروژه های سنگ آهن صبح امروز اعضای کارگروه شهر از نزدیک روند پیشرفت پروژه های سنگ آهن بافق را مورد ارزیابی قرار دادند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی، در راستا ی پاسخگویی کارگروه پیگیری مطالبات مردمی و صورتجلسه ۹ شهریور ماه ۹۳ اعضا کارگروه صبح امروز از ایستگاه تصفیه خانه آب، جاده دسترسی، مخازن، پیت معدن و گندله سه چاهون دیدن کردند و در جریان روند پیشرفت کار این پروژه ها قرار گرفتند.

در ابتدا این بازدید اعضا از پروژه تصفیه خانه آب دیدن کردند.با توجه به کمبود و بحران آب در منطقه، استحصال آب و استفاده از پساب در صنعت معدن جزو ضروریات می باشد،که علاوه بر داشتن امر مثبت در محیط زیست یکی از ارکان مهم تامین آب معادن می باشد.

این پروژه در سال ۹۴ با سرمایه گزاری ۷۰ میلیارد ریال انجام گرفت و در سال ۹۵ چرخه ذخیره سازی آب یک دستگاه مخازن ۲۰ هزار مترمکعبی آغاز گردید، که پیشرفت پروژه تا کنون ۶۷ درصد عنوان شد.

لازم به ذکر است کل سرمایه گزاری های شرکت سنگ آهن در بخش فاضلاب شهری به شرح ذیل می باشد:

شبکه فاضلاب شهری ۵۵۰ میلیارد ریال،عملیات اجرای نصب انشعابات ۱۵۰ میلیارد،تصفیه خانه ۲۸۰ میلیارد ریال و مخازن ذخیره آب ۱۴۰ میلیارد ریال می باشد.

در مرحله بعد این بازدید ها جاده دسترسی به عنوان دومین منطقه مورد ارزیابی اعضای کارگروه قرار گرفت. پروژه راه به منظور دسترسی شرکت سنگ اهن به چاه های آب دشت حسن آباد است،که به منظور انتقال آب مصرفی کارخانه های جوار معدنی از دشت حسن آباد به مجموعه شرکت احداث گردیده است.

در روند اقدامات انجام گرفته هم اکنون جاده در دسترس کار و فعالیت خود بوده و در آینده جزئی از شبکه سراسری و ملی راه به صورت ۲ خط و ۲ طرفه عمل خواهد کرد که می تواند حتی به ۴ خط توسعه یابد.

همچنین در تقسیم بندی راه های اصلی،راه اصلی با عبور مجزا جدا شده و یک خط عبور در هر طرف انجام گرفته و نیز آسفالت و روکش سازی مسیرهای قدیم مورد کار قرار گرفته است.

در ادامه اعضا کارگروه از مخازن ۲۰ هزار متر مکعب و مخازن ژاکله و پیت معدن بازدید نمودند و اقدامات لازمه را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.

در پایان این برنامه بازدید از پروژه گندله سازی سه چاهون و تحقق گرفتن پروژه با سه محور سنگ آهن در ایجاد سرمایه گزاری و جذب نیروی انسانی با تولید اشتغال زایی مورد ارزیابی قرار گرفت. که با توجه به پیشرفت ۴۲ درصدی این پروژه در تولید سنگ با ارزش افزوده بالا از روند پیشرفت کار احساس رضایت شد.

همچنین اعضا در مشاهده نزدیک خود از روند پیشرفت کار گندله و تلاش مدیر عامل سنگ آهن برای پروژه ای که از دیدگاه دیگران عملی شدن آن امری ضعیف و امکان ناپذیر بود قابل تقدیر دانستند. چرا که اگر این تلاش ها صورت نمی گرفت بدون شک سنگ آهن اکنون وجود نداشت

در گندله ۱۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گزاری شده است که در کنارمجموعه آگلومراسیون احداث می شود.که با پیشرفت خوب این پروژه اظهار امیدواری شد تا در تحقق و بهره برداری آن تا پایان سال ۹۷ به همت مسئولان و تلاش های بی بدیل مدیر عامل سنگ آهن انجام گیرد.

در این بازدید نیز عنوان شد که اگر امروز کنستانتره تولیدی ۱۲۰۰ میلیارد تومان گردش مالی داشته باشد با گندله سازی حدود ۱۵۷۰ میلیارد تومان ارزش افزوده خواهد داشت که وارد گردش مالی شرکت می شود. ضمن اینکه ۵۰۰ نفر نیز مشغول کار مستقیم می شوند.

 

 

طرح های شرکت 
  • احداث خطوط راه آهن

  • طرح احداث کارخانه فولاد سازی بافق کسری

  • بازیافت آب از فاضلاب شهری

  • طرح اصلاح خطوط تولیدی کنسانتره سنگ آهن

  • طرح گندله سازی

  • طرح احداث کارخانه ۲ میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن

 پیوندهای مهم 
 پایگاه‌های مرتبط 


 آمار بازدید 
بازديد امروز :  1598
بازديد دیروز :  1462
بازديد هفتگی :   24506
بازديد ماهانه :  106456
کل بازديد سایت :  4133822
بازديدکنندگان آنلاین :  0