سنگ آهن مرکزی ایران بافق
سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸  -  
 » *****به پورتال شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خوش آمدید ***** سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد.*****بهره وری:انجام کار درست به روش صحیح*****  
/تماس-با-ما
 دانلود نرم افزارهای کاربردی
 نظرسنجی 

نظرتان در مورد پرتال جدید چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
چاپ این مطلب   
»  وزیر صنعت،معدن و تجارت: با تضمین تامین خوراک لازم برای واحد های صنعتی بالاترین سطح تولید را محقق می کنیم 
به گزارش مرکز اطلاع رسانی؛محمد شریعتمداری در بازدید و بررسی یکی از واحدهای صنایع معدنی کنار سنگ آهن مرکزی و موضوع تامین خوراک صنایع بیان کرد: تدابیری برای تامین خوراک واحدهای در دست اجرا شده و ما در این راه با اطمینان می گوییم،همه واحد هایی که برای آنان مجوز فعالیت تاسیس صادر گردیده،طبیعتا در تامین خوراک آنان نیز تلاش می شود.

به گزارش آفتاب بافق،محمد شریعتمداری،وزیر صنعت،معدن و تجارت صبح امروز در بازدید از شهرک صنعتی بافق، روند کار و پیشرفت این مجموعه را مورد بازدید و بررسی قرار داد.
وی گفت:این مجموعه زنجیره کوچک خوبی از صنایع معدنی را در کنار هم با ظرفیت ۴۰۰ هزار تن اماده اجرا می کند. این یکی از طرح هایی است که امروز به وسیله فعالان اقتصاد و صنعتگران سخت کوش ما در استان یزد به بهره برداری می رسد.
شریعتمداری با بیان اینکه صنعت ما روند رو به رشدی را در کشور دارد،افزود: در ۱۰ ماه اول سال جاری ۲۳ درصد رشد تقاضا تاسیس واحدهای صنعتی و معدنی نسبت به سال گذشته داشتیم که این نشان می دهد بخش خصوصی ما علیرغم همه مشکلاتی که با آن مواجه می شود، همچنان علاقمند به سرمایه گزاری های بیشتر در عرصه فعالیت های تولیدی است.
وزیر صنعت،معدن و تجارت به مشکلات صنعت و بررسی آن با مشارکت واحد های صنعتی در استان اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین مشکلات تامین سرمایه در گردش واحد های تولیدی و در حال توسعه است و دیگری نرخ سود تسهیلات اعطایی، خصوصا واحدهای صادراتی است.هر ۲ این موارد در لایحه بودجه سال ۹۷ دولت مورد توجه قرار می گیرد تا با افزایش سرمایه بانک ها و ایجاد سرمایه، شرایط بهتری برای پرداخت اعتبار علاوه بر طرح رونق تولید در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد.در کنار ان نیز منابعی پیش بینی شده که در صورت تصویب مجلس بتوان ما به التفاوت سود تسهیلات اعطایی به واحد های تولیدی خصوصا واحدهای صادراتی داده شود و بدین ترتیب شرایط بهتری برای ادامه فعالیت های تولیدی وجود داشته باشد.

شریعتمداری در ادامه سخنان خود پیرامون بحث تامین خوراک برای صنایع،خاطر نشان کرد: در مجموع تامین خوراک به دلیل از هم بریدگی زنجیره ارزش در صنعت فولاد و عدم وجود توازن در آن برای تولید سنگ اهن و تبدیل به کنستانتره و بعد گندله،اهن اسفنجی و در نهایت فولاد خام با مشکلاتی مواجه شده ایم که این تنها منحصر به شهرستان بافق نیست بلکه در تمام استان ها که کار فولاد انجام می شود این عدم تعادل وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه صنایع تلاش می کند تا علیرغم از هم پاشیدگی زنجیره ارزش در مجموعه فولاد کشور و عدم تعادل و توازن این مشکل را مرتفع کند،گفت: دیروز در بازدید و بررسی یکی از واحدهای صنایع معدنی کنار سنگ آهن مرکزی به موضوع تامین خوراک صنایع اشاره و گفته شد، تدابیری برای تامین خوراک واحدهای در دست اجرا شده و ما در این راه با اطمینان می گوییم،همه واحد هایی که برای آنان مجوز فعالیت تاسیس صادر گردیده،طبیعتا در تامین خوراک آنان نیز تلاش می شود،اما راه حل نهایی اکتشافات جدید است که نیاز به پیگیری دارد و در این خصوص با مدیرعامل شرکت سنگ آهن گفتگوهایی انجام گرفت.

 

طرح های شرکت 
  • احداث خطوط راه آهن

  • طرح احداث کارخانه فولاد سازی بافق کسری

  • بازیافت آب از فاضلاب شهری

  • طرح اصلاح خطوط تولیدی کنسانتره سنگ آهن

  • طرح گندله سازی

  • طرح احداث کارخانه ۲ میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن

 پیوندهای مهم 
 پایگاه‌های مرتبط 


 آمار بازدید 
بازديد امروز :  1885
بازديد دیروز :  13888
بازديد هفتگی :   39130
بازديد ماهانه :  123956
کل بازديد سایت :  4153301
بازديدکنندگان آنلاین :  0