سنگ آهن مرکزی ایران بافق
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸  -  
 » *****به پورتال شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خوش آمدید ***** سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد.*****بهره وری:انجام کار درست به روش صحیح*****  
/تماس-با-ما
 دانلود نرم افزارهای کاربردی
 نظرسنجی 

نظرتان در مورد پرتال جدید چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
چاپ این مطلب   
»  نشست اعضای کمیته مسکن شرکت سنگ آهن بافق با مدیرعامل اعضای کمیته مسکن شرکت سنگ آهن بافق صبح امروز با مدیرعامل شرکت دیدار و در خصوص وضعیت منازل شهرک آهنشهر و نحوه واگذاری آن و ارائه هر چه بهتر خدمات به پرسنل شاغل در مجموعه گفتگو کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ اعضای کمیته مسکن شرکت سنگ آهن صبح امروز با علی اکبر رحیمی مدیر عامل شرکت دیدار و ضمن ارائه گزارشی در خصوص وضعیت مسکن شهرک آهنشهر، به بیان مشکلات،نقطه نظرات و راهکارهایی برای رفع آنان و ارائه هر چه بهتر خدمات به پرسنل این مجموعه پرداختند.

در ابتدا سیدعلی رضا میرطاهری رئیس کمیته مسکن شرکت سنگ آهن با توجه به بحث منازل مسکونی شهرک آهنشهر، امیدوار شد با همفکری اعضای کمیته و نظرات ارزشمند مدیرعامل شرکت، تصمیمات و راهکارهای مفیدی در جهت حفظ منافع شرکت و کارکنان گرفته شود.

سپس سید علی رضا حسینی سرپرست رفاه و خدمات شهرک آهنشهر ضمن تشکر از رهنمود های مدیرعامل، گزارشی از تعداد مساکن شهرک ،وضعیت آنان و نحوه واگذاری آن ارائه کرد و گفت: تعداد خانه های سازمانی شهرک آهنشهر ۴۳۸ منزل می باشد که از این میزان ۱۰۳ خانه در اختیار پیمانکاران،مشاوران و شرکت های خارج از محدوده مانند میشدوان،فسفات و چاه گز می باشد. در مجموع ۳۳۶ منزل از یک تا ۵ اتاق بصورت معمولی و لوکس است که در اختیار پرسنل شرکت قرار دارد.

وی با بیان اینکه طبق آیین نامه این منازل در اختیار پرسنل رسمی یا قرارداد معین قرار می گیرد،یادآور شد: بنا بر تاکید مدیرعامل شرکت،برنامه ریزی به جهت استفاده پرسنل پیمانکاری که از کارایی بالایی برخوردار هستند و برای شرکت نیز ارزشمند هستند،انجام خواهد گرفت.

حسینی در خصوص نحوه واگذاری این منازل بیان کرد: واگذاری منزل به پرسنل بر اساس آیتم های جدول امتیازات می باشد که طبق آن این امر صورت می گیرد.

سرپرست رفاه و خدمات شهرک آهنشهر مشکل اساسی را عدم تخلیه منازل از سوی برخی  بازنشستگان عنوان کرد که با وجود تذکرات و ارسال نامه در این زمینه اما اقدامی برای تخلیه انجام نگرفته و از مدیرعامل شرکت خواهان شد تا در خصوص رفع این مسئله تدابیری بیندیشد.

وی خاطر نشان کرد: از آنجا که خانه های سازمانی قوانین خود را دارد و با توجه به اینکه شهرک آهنشهر خصوصی است و گاهی شکایت هایی در این زمینه انجام گرفته،دادگاه بر این اساس اختیار حل این موضوع را بر عهده خود شرکت قرار داده است.

در ادامه مدیر عامل شرکت سنگ آهن یکی از دغدغه های اصلی پرسنل را بحث مسکن و واگذاری منزل در شهرک آهنشهر دانست و گفت: ما خدمات زیادی در بحث مسکن ارائه می دهیم که در درجه اول رفع نگرانی مسکن پرسنل شاغل در شرکت سنگ آهن است،اما با تمام هزینه هایی که انجام می دهیم آن اثر مطلوب را در بدنه شرکت مشاهده نمی کنیم، از سویی هزینه هایی صورت می گیرد و از سویی دیگر مطالبه ها یا زیر سوال بردن عملکرد ها مطرح می شود و همه چه آنان که مسکن دارند یا ندارند و یا در انتظار دریافت مسکن می باشند و حتی آنان که بازشنسته شده اند، ناراضی هستند.

وی با اشاره به آیین نامه واگذاری مسکن در دولت،اظهار کرد: شرکت سنگ آهن زمانی که دولتی بوده است تابع آیین نامه منازل سازمانی بوده است منتهی بصورت شرکت،منازل سازمانی متولی آن وزارت راه و شهرسازی می باشد و اکنون با توجه به قوانین بودجه سنواتی، دیگر خانه سازمانی نداریم و این خانه ها  به استفاده کننده ها واگذار شده است. دولت نیز هزینه ای برای این منازل پرداخت نمی کند.

رحیمی بافقی در خصوص وضعیت منازل شهرک آهنشهر با توجه به اینکه هدف تامین مسکن پرسنل شاغل در شرکت است،تصریح کرد: آیین نامه نیاز به اصلاح و بازنگری دارد و یکی از آن موراد طولانی شدن نوبت انتظار برای دریافت مسکن است که نیاز فرد پس از یک یا دو سال رفع شده است و اگر بعد از ۵ سال نیز بخواهد دریافت کند، مشکل وی حل نمی شود.

وی با اشاره به بند ۵ ایین نامه واگذاری مسکن،آن را نیازمند اصلاح و بازنگری دانست و افزود: بر اساس این بند مدت استفاده از منزل مسکونی ۵ سال است که با تشخیص شرکت مدت مذکور قابل تمدید می باشد که قسمت اول آن مورد تایید است اما باید این موضوع را مد نظر قرار داد که ادامه تمدید به نفع شرکت است یا نه و بر اساس آیتم ها و تشخیص حداکثر تا ۳ سال تمدید و بعد تخلیه شو این سبب می شود برنامه ریزی از سوی فرد در این مدت زمان برای تامین مسکن انجام گیرد و متکی به استفاده از منازل شهرک در دراز مدت نباشد و به مدت طولانی منزل در اختیار یک نفر قرار نگیرد بلکه برای بقیه هم امکان استفاده فراهم شود

مدیر عامل شرکت سنگ آهن در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به  ۱۰۳ واحدی که در اختیار دیگر شرکت ها است،تاکید کرد: این شرکت ها از نظر مالی در وضعیت مطلوبی قرار دارند و درخواستی که می شود تامین مسکن آنها به عهده ما قرار نگیرد، چرا که دغدغه ما تامین مسکن پرسنل شرکت است و باید تلاش شود چنین ورودی هایی کم شود.

وی یاد آور شد: تعهد ما در زمانی بوده که دولتی بودیم اما اکنون شرکت خصوصی هستیم و آنان می توانند مسکن خود را در داخل شهر تامین کنند که سبب رونق اقتصادی می شود یا اقدام به ساخت منازل برای پرسنل خود کنند.

رحیمی بافقی با بیان اینکه عمده کارهای ما بر عهده نیروهای شرکتی است و گاه احساس می شود که اگر مشکل این نیرو در زمینه مسکن حل شود انگیزه آن چندین برابر خواهد شد،خواهان تمرکز و دقت بیشتر روی این موضوع شد و اظهار کرد: می توان راهکاری برای چگونگی دریافت اجاره، تخلیه یا در خصوص خسارتی وارد شده و جبران آن پیدا کنیم و سهمیه ای برای نیروهای شرکتی هم در نظر گرفته شود

وی در خصوص مشکل تخلیه منازل از سوی بازنشستگان گفت: با توجه به عقد قرارداد اجاره با فرد مقابل برای مدت استفاده از منزل، می توان پس از پایان این زمان از طریق دادخواست حقوقی حکم تخلیه را گرفت و چون مستند بر قرارداد می باشد، وارد عمل شد.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن انعقاد قراردادهای رسمی را راه حلی دیگر برای رفع این مشکل عنوان کرد و افزود:  اگر قرار داد بصورت رسمی باشد دیگر نیاز به درخواست حقوقی نیست و مستقیم قابل اجرا خواهد بود و مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت،چرا که دفترخانه می تواند اجراییه صادر کند. باید  قرارداد اجاره بصورت رسمی انجام گیرد تا پیش بینی چنین مواردی باشد.

وی پیرامون جدول امتیاز بندی برای واگذاری مسکن، بر صرورت بازنگری در آیتمها ، با بیان اینکه باید امتیازی هم  برای افراد معلول نیز باشد و امتیازی مدنظر قرار داد،بیان کرد: باید برای آزاده،جانباز،رزمنده یا فرزندان آنان امتیازات قانونی در نظر گرفت اما سقف آن باید مشخص باشد و به دیگر آیتم ها نیز توجه داشت. باید کارایی افراد نیز مورد نظر قرار گیرد و کمیته ارزشیابی هم امتیازی بدهد.

در انتها مقرر شد جلسه بعدی کارگروه مسکن جهت اعمال اصلاحات مدنظر در آیین نامه روز سه شنبه تشکیل شود.

 

طرح های شرکت 
  • احداث خطوط راه آهن

  • طرح احداث کارخانه فولاد سازی بافق کسری

  • بازیافت آب از فاضلاب شهری

  • طرح اصلاح خطوط تولیدی کنسانتره سنگ آهن

  • طرح گندله سازی

  • طرح احداث کارخانه ۲ میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن

 پیوندهای مهم 
 پایگاه‌های مرتبط 


 آمار بازدید 
بازديد امروز :  1463
بازديد دیروز :  1767
بازديد هفتگی :   9572
بازديد ماهانه :  53177
کل بازديد سایت :  4442885
بازديدکنندگان آنلاین :  0