سنگ آهن مرکزی ایران بافق
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶  -  
 » *****به پورتال شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خوش آمدید***** سال1395،سال اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل گرامی باد. *****بهره وری یعنی توانایی فکری و عملی برای تغییر محیط در جهت مثبت*****بهره وری:انجام کار درست به روش صحیح*****  
/تماس-با-ما
 دانلود نرم افزارهای کاربردی
 نظرسنجی 

نظرتان در مورد پرتال جدید چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
چاپ این مطلب   
»  موقعیت جغرافیایی 
 آشنائی با شهرستان بافق

 شهر بافق در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد و در حاشیه کویر مرکزی ایران واقع شده است . این شهرستان بدلیل کویری بودن دارای آب و هوای گرم و خشک با زمستانهای کوتاه و تابستانهای گرم میباشد . بافق با طول شرقی ۵۵ درجه و ۲۴ دقیقه از نصف النهار گرینویچ و عرض ۳۱ درجه و ۳۵ دقیقه شمالی و ارتفاع از سطح دریا ۱۰۰۴ متر و اختلاف زمان آن با تهران ۱۳ دقیقه و ۴۰ ثانیه میباشد .
جمعیت بافق بر طبق سرشماری سال ۱۳۷۵ بالغ بر ۴۱۸۳۵ نفر میباشد که ۱۲۴۰۰ نفر در بهاباد و دهستانهای اطراف و مابقی در بخش مرکزی سکونت دارند.
 این شهرستان از جمله معدن خیزترین شهرهای ایران میباشد که از مهمترین معادن آن میتوان سنگ آهن چغارت ،‌فسفات اسفوردی ، سرب و روی کوشک ،‌سنگ آهن سه چاهون ، منگنز ناریگان و معدن مرمریت بیشه در را نام برد .
لازم به ذکر است که محدوده شهرستان بافق با توجه به عملیات اکتشافی بالغ بر ۷۰ آنومالی با ذخیره بیش از ۵/۱ میلیارد تن سنگ آهن و بیش از ۳۰ میلیون تن سرب و روی و معادن گچ و سایر سنگهای ساختمانی شناسائی شده که بنا بدلایلی هنوز به بهره برداری نرسیده است .

نواحی آهن دار ایران 

سرزمین اسلامی ایران از نظر ذخائر معدنی بخصوص سنگ آهن ، کشوری است غنی و در میان سایر کشورهای دنیا جای خاصی را به خود اختصاص داده است در ایران بیش از چندین توده معدنی آهن شناخته شده که فقط برخی از این کانسارها مطالعه شده است و بطور کلی نواحی آهن دار ایران را به مناسبت نزدیکی کانسارهای آهن نسبت به هم به چند منطقه تقسیم کرده اند که ذیلا فقط به برخی کانسارها اشاره می شود :
۱ – منطقه اراک – ملایر    ۲ – منطقه بافق – یزد
۳ – منطقه اصفهان – کاشان    ۴ – منطقه خراسان
۵ – منطقه تهران – قم – قزوین   ۶ – منطقه خلیج فارس
نقشه پراکندگی کانسارهای آهن ناحیه بافق

طرح های شرکت 
  • احداث خطوط راه آهن

  • طرح احداث کارخانه فولاد سازی بافق کسری

  • بازیافت آب از فاضلاب شهری

  • طرح اصلاح خطوط تولیدی کنسانتره سنگ آهن

  • طرح گندله سازی

  • طرح احداث کارخانه ۲ میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن

 پیوندهای مهم 
 پایگاه‌های مرتبط 


 آمار بازدید 
بازديد امروز :  1156
بازديد دیروز :  4175
بازديد هفتگی :   23973
بازديد ماهانه :  91728
کل بازديد سایت :  2916507
بازديدکنندگان آنلاین :