سنگ آهن مرکزی ایران بافق
سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸  -  
 » *****به پورتال شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خوش آمدید ***** سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد.*****بهره وری:انجام کار درست به روش صحیح*****  
/تماس-با-ما
 دانلود نرم افزارهای کاربردی
 نظرسنجی 

نظرتان در مورد پرتال جدید چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
چاپ این مطلب   
»  مراسم افتتاح طرح گاز رسانی صنایع داخلی شرکت سنگ آهن مراسم افتتاح طرح گاز رسانی صنایع داخلی شرکت سنگ آهن صبح امروز با حضور مدیران و معاونین شرکت و جمعی از مسئولین شهرستان در محل ایستگاه شهید تندگویان واقع در گندله سه چاهون برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت،مراسم افتتاح طرح گاز رسانی صنایع داخلی شرکت سنگ آهن صبح امروز با حضور مدیر عامل شرکت سنگ آهن، رئیس شورای اسلامی شهربافق، شهردار و جمعی از مدیران و معاونین شرکت در محل ایستگاه شهید تندگویان واقع در گندله سه چاهون برگزار شد.

در این مراسم ابتدا مهندس مسعود اسلامی مجری پروژه پیرامون این طرح گفت: این طرح با ۵۰۰ هزار متر لوله گذاری پلی اتیلن و فولادی انجام می گیرد که از این میزان ۳۵۰۰ متر لوله گذاری فولادی با فشار ۲۵۰ پوند و در سایز ۸ و ۱۲ اینچ می باشد. با انجام این کار ضمن اینکه زیرساخت های کارخانه آگلومراسیون، گندله سازی سه چاهون و کارخانه فولاد کسری تامین شده است،زیرساخت سایر طرح های توسعه ای سنگ آهن را هم در آینده آماده خواهد کرد.

وی افزود: پاسداری از محیط زیست ومدیریت انرژی جزو دستاوردها و برآورد های این طرح می باشد.

سپس مهندس حیدری پور،معاون فنی شرکت نیز در گفتگویی کوتاه یادآور شد: موضوع مدیریت انرژی از جمله مباحثی است که در شرکت سنگ آهن به صورت جدی مورد پیگیری قرار داده است.همانطور که گفته شد این طرح زیرساخت های طرح های آتی را مانند گندله سه چاهون و فولاد را نیز آماده می کند. در حال حاضر در کارخانه آگلومراسیون از سوخت گاز به جای گازوئیل با ظرفیت ۱۰۰۰ مترمکعب استفاده می شود که این امر سبب ایجاد صرفه جویی بالایی شده است.

وی افزود: در طرح گندله سه چاهون و فولاد نیز کل مصرف سوخت گاز خواهد بود که البته این میزان استفاده از سوخت در فولاد بسیار بالا خواهد بود.در حال حاضر این زیر ساخت ها برای اتصال شبکه به فولاد آماده است و تنها باید ظرفیت بیشتری را برای این طرح در آینده دریافت کنیم که در زمان خود پیگیری و اخذ خواهد شد.

معاون فنی شرکت سنگ آهن با اشاره به دیگر مباحثی که در بحث انرژی انجام می گیرد،خاطر نشان کرد: یکی از مباحث مهم پست ۱۵۰ مگاوات برق هست، پروژه ای که با اعتبار حدود ۸۰ میلیارد تومان آغاز شده است و اکنون مشاور و پیمانکار طرح مشخص شده و کار طراحی آن در حال انجام است.امیدواریم با توجه به برنامه ریزی ها و قولی که از پیمانکار و مجریان طرح گرفته شده، این پروژه طی ۱۴ ماه به بهره برداری برسد و مساله برق طرح های آتی مجموعه سنگ آهن که شامل گندله سه چاهون،فولاد و نیز کارخانه ۲ میلیون تنی که در حال پیگیری است،حل شود.

وی در ادامه سخنان خود پیرامون بحث آب و مشکلات آن گفت: با توجه به مشکلات کم آبی که در کشور به ویژه استان وجود دارد،شرکت با انجام طرح ها و تشکیل کارگروه در بخش های مختلف توانسته در جهت بازیافت آب اقدامات بسیار خوبی انجام دهد. در حال حاضر بهترین سیستم بازیافت آب را در مجموعه شرکت های معدنی داریم اما هنوز میزان مصرف ما از تمام شرکت هایی که تولید کنسانتره می کنند، بیشتر هست که امیدواریم در آینده بتوانیم درصد بیشتری از آب را بازیافت کنیم. در بحث فاضلاب نیز چاه هایی هست که آب آن ممکن است قابل شرب و استفاده در فضای سبز و حتی صنعت هم نباشد اما کمیته هایی که محوریت آن با انرژی است روی این موضوع کار می کند تا از این آب ها نیز بتوان استفاده کرد.

حیدری پور در پایان سخنان خود از حضور کلیه مسئولین شهرستان بافق و تلاش مدیران و معاونین مجموعه سنگ آهن تشکر کرد.

 

 

 

             

 

طرح های شرکت 
  • احداث خطوط راه آهن

  • طرح احداث کارخانه فولاد سازی بافق کسری

  • بازیافت آب از فاضلاب شهری

  • طرح اصلاح خطوط تولیدی کنسانتره سنگ آهن

  • طرح گندله سازی

  • طرح احداث کارخانه ۲ میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن

 پیوندهای مهم 
 پایگاه‌های مرتبط 


 آمار بازدید 
بازديد امروز :  1860
بازديد دیروز :  13888
بازديد هفتگی :   39105
بازديد ماهانه :  123931
کل بازديد سایت :  4153276
بازديدکنندگان آنلاین :  0