سنگ آهن مرکزی ایران بافق
پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸  -  
 » *****به پورتال شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خوش آمدید ***** سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد.*****بهره وری:انجام کار درست به روش صحیح*****  
/تماس-با-ما
 دانلود نرم افزارهای کاربردی
 نظرسنجی 

نظرتان در مورد پرتال جدید چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
چاپ این مطلب   
»  مدیرعامل شرکت سنگ آهن بافق: مهمترین کارکرد رسانه امر به معروف و نهی از منکر است رحیمی بافقی مهمترین کارکرد رسانه ها را امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: اگر به وصیت نامه حضرت علی(ع) توجه کنیم ایشان به مسئله امر به معروف و نهی از منکر تاکید نموده است که اگر ترک شود بدترین تان بر شما حاکم می شود و آن زمان هر چه دعا کنید، اجابت نخواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ علی اکبر رحیمی بافقی مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق ظهر امروز به همراه محسن باباییان مدیر حوزه مدیرعامل و تقی زاده مسئول مرکز اطلاع رسانی شرکت با حضور در دفتر خبر صدا و سیما با علی عبداللهی مسئول دفتر و خبرنگاران باشگاه خبر دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار علی عبداللهی ضمن خوش آمد گویی و تشکر از مدیرعامل برای توجه و بها دادن به مقوله خبر و اطلاع رسانی، پیرامون مشکلات حوزه خود مطالبی عنوان کرد.

سپس مدیرعامل شرکت سنگ آهن بافق ضمن عرض خسته نباشید به مسئول و خبرنگاران دفتر خبر صدا و سیما و کلیه اصحاب رسانه شهرستان،با بیان اینکه یکی از ارکان دموکراسی مطبوعات مستقل است،گفت: رسانه ها چشمان بینای افکار عمومی هستند و باید برای آن ارزش قائل شد.

وی با اشاره به سابقه فعالیت خود در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی و پیشگیری آن،اظهار کرد: رسانه ها و افکار عمومی می توانند در پیشگیری و مبارزه با مفاسد اقتصادی نقش موثری داشته باشند،زیرا هیچکدام از دستگاه های نظارتی نمی توانند نقشی را که رسانه ها در پیشگیری و مبارزه با نا هنجاریها دارند به آن خوبی ایفا کنند.

رحیمی بافقی با تاکید بر اینکه رسانه در پیشگیری و مرتفع کردن هر ناهنجاری اجتماعی می توانند موثر عمل کند،خاطر نشان کرد:  آنان می توانند کجی ها و ناهنجاری ها را ببینند و در معرض دید افکار عمومی قرار دهند، تا جلوگیری از گسترش آن در جامعه شود.

وی با بیان اینکه اگر در جامعه ما نیز چون کشور های دیگر به جایگاهی که برای رسانه ها،مطبوعات و صدا وسیما بر اساس آنچه توسط  قانون اساسی پیش بینی شده، به کارکرد آن توجه کنیم،اظهار کرد: این امر سبب می شود تا از بسیاری هزینه ها چون ایجاد تشکیلات و کمیسیون ها برای مبارزه با فساد،شورای دستگاه های نظارتی، کمیسیون حفظ حقوق بیت المال و … جلوگیری شود و اگر این جایگاه را به رسانه ها می دادند، نتیجه آن مؤثرتر بود.

مدیرعامل عامل شرکت سنگ آهن با تاکید بر اینکه نقش رسانه شفاف سازی موضوعات است،هر چند امر ساده ای نیست و با آن مقابله می شود،افزود: البته شرط آن مستقل بودن رسانه ها است و نباید آنها ابزاری شوند. رسانه ها باید واقعیت را آنگونه که هست بیان کنند و این سبب می شود اعتماد افکار عمومی به آنان جلب شود،چرا که مردم هوشیار هستند و به خوبی می فهمند یک خبر سفارشی یا غیرسفارشی است.

وی رسانه را چشمان افکار عمومی دانست و با اشاره به اهمیت نقش رسانه در ارتقای فرهنگ عمومی،بیان داشت: رشد این موضوع در شهرستان بافق نسبت به سال های گذشته مشهود است و نشان از توجه مردم به محیط پیرامون و رصد خبرها و پیگیری آن از طریق فضاهای مجازی و کانال های خبری دارد. رسانه می تواند ابزاری برای ارتقای فرهنگ عمومی و پیشگیری از مفاسد اقتصادی و برخورد با آن باشد.

رحیمی بافقی با بیان اینکه رسانه باید اعتدال داشته باشد،تاکید کرد: عملکرد رسانه نباید به شکلی باشد که تنها به ناهنجاری ها و نقاط ضعف بپردازد بلکه باید نقاط قوت و مثبت را نیز ببیند و آن را منعکس کند تا گسترش پیدا کند.

وی مهمترین کارکرد رسانه ها را امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت:  اگر به وصیت نامه حضرت علی(ع) توجه کنیم ایشان به مسئله امر به معروف و نهی از منکر تاکید نموده است که اگر ترک شود بدترین تان بر شما حاکم می شود و آن زمان هر چه دعا کنید، اجابت نخواهد شد.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن یادآور شد: باید بیان هر گونه ناهنجاری با هدف اصلاح آن باشد و عنوان عملکرد خوب نیز به معنای تبلیغ شخصی نباشد.

وی با بیان اینکه در شهرستان بافق متاسفانه همه نگاه ها به سمت سنگ آهن ختم می شود به ویژه در بحث اشتغال جوانان،تصریح کرد: مسئله اشتغال جوانان بافقی موضوعی است که همه مسئولان باید به آن توجه کنند و این تنها وظیفه سنگ آهن نیست. دولت نیز تسهیلات اشتغال بسیاری قرار داده و رسانه ها باید این موضوع را دنبال کند تا در راستای برنامه دولت در شهرستان آماری داده شود که چه میزان اشتغال ایجاد و شفاف سازی شود.

رحیمی در پایان سخنان خود اعلام آمادگی نمود تا هر گونه مساعدت در بحث آموزش و برگزاری کلاس های مرتبط با آن و نیز حمایت معنوی و مادی برای تامین تجهیزات در حد توان انجام دهد.

طرح های شرکت 
  • احداث خطوط راه آهن

  • طرح احداث کارخانه فولاد سازی بافق کسری

  • بازیافت آب از فاضلاب شهری

  • طرح اصلاح خطوط تولیدی کنسانتره سنگ آهن

  • طرح گندله سازی

  • طرح احداث کارخانه ۲ میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن

 پیوندهای مهم 
 پایگاه‌های مرتبط 


 آمار بازدید 
بازديد امروز :  321
بازديد دیروز :  1263
بازديد هفتگی :   9525
بازديد ماهانه :  55699
کل بازديد سایت :  4436289
بازديدکنندگان آنلاین :  0