سنگ آهن مرکزی ایران بافق
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸  -  
 » *****به پورتال شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خوش آمدید ***** سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد.*****بهره وری:انجام کار درست به روش صحیح*****  
/تماس-با-ما
 دانلود نرم افزارهای کاربردی
 نظرسنجی 

نظرتان در مورد پرتال جدید چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
چاپ این مطلب   
»  مدیرعامل شرکت سنگ آهن بافق: با ایجاد و حفظ اشتغال برای افراد مددجو در شرکت،زمینه مراجعه آنان را به موسسات خیریه از بین برده ایم علی اکبر رحیمی بافقی از جمله اقدامات شرکت سنگ آهن مرکزی که شاید کمتر دیده شود، ایجاد و حفظ اشتغال برای افراد مددجو عنوان کرد تا زمینه نیاز آنان را به موسسات خیریه از بین برود و هم اکنون 80 نفر پرسنل معلول شاغل در این شرکت وجود دارد و درآمدی ثابت برای آنان در نظر گرفته شده تا نیاز مراجعه به این نهاد ها را نداشته باشند البته برخی از این معلولین افراد متخصص و توانمندی هستند که در پست های مهم و تخصصی شرکت شاغل بوده و باری را از دوش شرکت برداشته و مایه مباهات شرکت می باشند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ علی اکبر رحیمی بافقی مدیر عامل شرکت سنگ آهن بافق صبح امروز در نشست با مجمع خیرین و ساماندهندگان موسسات خیریه شهرستان بافق ضمن اظهار خرسندی از حضور در جمع آنان با اشاره به ارتباط نزدیک خود با کمیته امداد، نهادهای حمایتی و موسسات نیکوکاری و اطلاع از بسیاری از مسائل درون این حوزه ها گفت: کار شما پسندیده و اجری فراوان به همراه دارد.

وی با بیان اینکه دولت به افراد تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی بودجه اختصاص می دهد و اکنون سیستم دولتی بسیار بزرگ شده و هر چه اعتبار بگذارند هزینه های جاری،حقوق و دستمزد را نیز نمی تواند پرداخت کند،اظهار کرد:  یکی از دغدغه های دولت پرداخت به موقع حقوق پرسنل ،سنوات و پاداش کار است و فراتر از آن اکنون چند سال است بودجه های سنواتی دولت اجازه اجرای طرح یا پروژه ای را نمی دهد و به طور معمول اگر اعتباری باشد، در بحث حقوق و دستمزد افراد جا به جایی صورت می گیرد تا بتوانند پرسنل خود را تامین کنند.

رحیمی بافقی کار خیران را سنت ائمه و اولیای الهی دانست که دستگیری از نیازمندان و مستضعفین است و بیان کرد: سازماندهی موسسات خیریه در قالب مجموعه خیرین بافق اقدامی نو است که در هیچ کجای استان دیده نشده و بسیاری از بحث های عمومی مشترک است. موسسات خیریه می تواند بصورت خانوادگی با ایجاد صندوقی باشد اما اینکه تشکلی کلان در رأس همه آنان باشد، نه تنها از موازی کاری جلوگیری می کند بلکه سبب پیگیری مسائلی مشترک نیز می شود.

وی با اشاره به این مطلب که مردم نیازمند بافق به ندرت اعلام نیاز نموده و به موسسات حمایتی مراجعه می کنند و این نشان دهنده غنای فرهنگ مردم این شهر است،یادآور شد: برخی از این افراد با وجود مستحق بودن اِبا از گفتن نیاز خود دارند و با تلاش خود امرار معاش می کنند، در حالی که برخی شهرستان های دیگر همین افراد و بالاتر از آنان مراجعه به کمیته امداد می کنند. مناعت طبعی که در مردم بافق وجود دارد ارزش شکرگزاری دارد و امیدواریم راهی باشد تا این فرهنگ را حفظ کنیم.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن با بیان اینکه اگر آماری گرفته شود، بخش قابل توجهی از مراجعه کنندگان به کمیته امداد افراد غیربومی سایر استانهاهستند که به دلیل کار یا از سالیان دراز ساکن در بافق می باشند،عنوان کرد: اما فرهنگ بافق کمتر اجازه رجوع به این نهادها را می دهد.

وی از جمله اقدامات شرکت سنگ آهن مرکزی که شاید کمتر دیده شود،حفظ و ایجاد اشتغال برای افراد مددجو عنوان کرد تا زمینه مراجعه آنان را به موسسات خیریه از بین برود و هم اکنون ۸۰ نفر پرسنل معلول شاغل در این شرکت وجود دارد و درآمدی ثابت برای آنان در نظر گرفته شده تا نیاز مراجعه به این نهاد ها را نداشته باشند، البته برخی از این معلولین افراد متخصص و توانمندی هستند که در پست های مهم و تخصصی شرکت شاغل بوده و باری را از دوش شرکت برداشته و مایه مباهات شرکت می باشند.

رحیمی بافقی با تاکید بر ضابطه مند کردن استخدام نیرو در شرکت سنگ آهن،تصریح کرد:  قرار است طی برگزاری آزمون استخدامی نیرو جذب شرکت شود و این امر رقابتی باشد تا افراد واجد شرایط که از توانایی بالایی برخوردار هستند مشغول به فعالیت شوند، که تحقق این امر باعث لحاظ شدن سهمیه های قانونی برای استخدام معلولین نیز است و مانع ضعیف شدن افراد و مراجعه به موسسات خیریه می شود.

وی با اشاره به نشست با کمیته مسکن شرکت سنگ آهن بافق افزود:  با توجه به ۴۳۸ واحد مسکونی شرکت در شهرک آهنشهر، کارگروهی برای ساماندهی و مسکن پرسنل مشخص شده و تاکید کردم تا امتیازی برای معلولین در نظر گرفته شود تا آنان نیز واجد شرایط برای مشغولیت به کار و دریافت مسکن باشند.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن گفت: علاوه بر این موضوع اعتبار محدودی برای کمک های جانبی در اختیار مدیرعامل قرار می گیرد که در راستای کمک به افراد نیازمند هزینه می شود که پس از احراز نیازمند بودن فرد، مبلغی به وی داده می شود.

وی با اعلام اهدای مبلغی از سوی شرکت به مجمع خیرین برای تقسیم بین موسسات، افزود: ۵۰ بسته آجیل عید برای توزیع نیز داده خواهد شد.

 رحیمی بافقی با اشاره به احداث خیاط خانه توسط شرکت و ایجاد اشتغال برای ۳۰ زن سرپرست خانوار،بیان کرد: در کنار این اقدامات خیاط خانه ای در شهرک آهنشهر ایجاد شده که ۳۰ زن سرپرست خانوار در آن مشغول به کار شده اند و پیش از روی کار آمدن من به عنوان مدیرعامل قرار دادی با آنان بسته نشده بود و حقوق آنان مشخص نبود اما تاکید کردم تا ضمن عقد قرارداد با آنان از سوی شرکت تعاونی سنگ آهن،حقوق آنان براساس سقف قانون کار داده شود.

وی افزود: اگر سهیمه برای آنان در تولید البسه قرار دهند و بیش از آنچه تعیین شده انجام دهند،به آنان پاداشی داده خواهد شد و بیمه نیز برای آنان در نظر گرفتیم تا سابقه کاری برای آنان باشد.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن عنوان کرد: در جشن گلپونه های انقلاب نیز فرزندان دانش آموز این افراد را که معدل تحصیلی بالایی کسب نمودند را شامل دریافت جوایز سنگ آهن نمودیم و قرار است به آنان نیز هدیه داده شود

وی با بیان اینکه فعالیت بانوان در خیاط خانه و تولید لباس های کارمندان اداره و پرسنل سنگ آهن نیاز آنان را مرتفع کرده است،عنوان کرد: حتی بازاریابی نیز برای این افراد شده تا به شرکت های دیگر نیز سرویس دهند و از این طریق اشتغالی برای آنان با هزینه سنگ آهن در تهیه چرخ خیاطی و تجهیز خیاط خانه انجام گرفته است.

رحیمی بافقی با تاکید بر توانمند ساختن مددجویان و اعلام آمادگی شرکت سنگ آهن برای عملی نمودن ایده هایی در راستای این امر اظهار کرد: بایدد بدنبال طرح هایی مشابه خیاط خانه یا دیگر بود تا با ایجاد اشتغال زایی برای این افراد نیاز آنان را برای مراجعه به این موسسات از بین برود

مدیر عامل شرکت سنگ آهن همچنین در خصوص اختصاص تسهیلات به مددجویان گفت: می توان از طریق بانک هایی که با سنگ آهن کار می کنند گفتگو کنیم تا در ماه ۳ سهمیه برای مددجویانی که از سوی شما معرفی می شود،اختصاص یابد.

وی با یادآوری این موضوع که پرسنل شرکت نیز دغدغه کمک به مددجویان را دارند و این آمادگی در وجود آنان دیده شده تا ماهیانه مبلغی که مجموع آن رقم قابل توجهی است،از حقوق آنان برای این امر کسر شود و شما می توانید طی جلسه ای با شورای اسلامی کارگران این موضوع را مطرح نمایید و حتی آنان را دخیل این امر کنید و بدون شک اگر این مسئله در محیط کارگری جا بیفتد مورد استقبال آنان قرار خواهد گرفت.

لازم بذکر در ابتدای مراسم حسن امیرزاده مدیر مجمع خیرین بافق به بیان عملکرد یکساله این مجمع در تمامی ابعاد کاری پرداخت و سپس محسن خوشگذران،فرهاد رضایی و جواد زمانی نیز هر کدام به بیان عملکرد  خیرین پرداختند.

 

طرح های شرکت 
  • احداث خطوط راه آهن

  • طرح احداث کارخانه فولاد سازی بافق کسری

  • بازیافت آب از فاضلاب شهری

  • طرح اصلاح خطوط تولیدی کنسانتره سنگ آهن

  • طرح گندله سازی

  • طرح احداث کارخانه ۲ میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن

 پیوندهای مهم 
 پایگاه‌های مرتبط 


 آمار بازدید 
بازديد امروز :  1463
بازديد دیروز :  1767
بازديد هفتگی :   9572
بازديد ماهانه :  53177
کل بازديد سایت :  4442885
بازديدکنندگان آنلاین :  0