سنگ آهن مرکزی ایران بافق
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸  -  
 » *****به پورتال شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خوش آمدید ***** سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد.*****بهره وری:انجام کار درست به روش صحیح*****  
/تماس-با-ما
 دانلود نرم افزارهای کاربردی
 نظرسنجی 

نظرتان در مورد پرتال جدید چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
چاپ این صفحه
»   طرح آگلومراسیون ۱-معرفی طرح

تاثیرات مستقیم و غیرمستقیم صنایع آهن و فولاد بر منافع ملی، اشتغال زائی، حمل و نقل، صرفه جویی ارزی و …سبب نقش موثر آهن و فولاد بعنوان کالای سیاسی و اقتصادی شده است. کلوخه فرآورده نیمه آماده ای است که در بالابردن کیفیت کار صنایع فولاد سازی به روش کوره بلند نقش بسزائی دارد. لذا با توجه به ذخایر سنگ آهن و امکاناتزیربنائی موجود و نیز در راستای برنامه چهارم توسعه، شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بعنوان دستگاه اجرایی طرح احداث کارخانه آگلومراسیون بافق را با هدف تولید ۸۰۰ هزار تن کلوخه سنگ آهن در سال جهت تامین واحدهای فولادسازی کوره بلند میبد، زاگرس و بافق (در صورت لزوم کارخانه ذوب آهن اصفهان)، در جوار مجتمع معدنی- صنعتی چغارت مورد مطالعه و بررسی قرار داد.
مطالعات امکان سنجی و تهیه گزارش توجیه فنی- اقتصادی در بهار سال ۱۳۸۱ شروع شد که با توجه به نتایج بدست آمده، مورد تصویب شورای اقتصاد قرار گرفت. مناقصه بین المللی در سال ۱۳۸۳ برگزار و با انعقاد قرارداد دراردیبهشت سال ۱۳۸۴ و انجام مراحل قانونی گشایش اعتبار اسنادی، عملیات اجرائی از اسفند سال ۱۳۸۴ شروع شد.

۲-موقعیت مکانی طرح
علاوه بر دلایل ذکر شده، ویژگیهای استان یزد از لحاظ نزدیکی به استانهای بزرگ کشور، دسترسی به شبکه راه آهن کشور و وجود ذخایر عظیم معدنی، توجیه پذیری اجرای طرح را افزایش می دهد. استان یزد از شمال و شمال غرب به استان اصفهان، از شرق و شمال شرق به استانهای خراسان جنوبی و خراسان رضوی، از جنوب غربی به استان فارس و ازجنوب شرقی به استان کرمان محدود می شود.
محل اجرای طرح در فاصله ۱۳ کیلومتری شمال شرقی شهر بافق و ۱۲۸ کیلومتری از شهر یزد و در ناحیۀ جنوب غربی معدن سنگ آهن چغارت قرار دارد.
میانگین سطح ارتفاع سایت کارخانه ۱۱۳۰ متر بالاتر از سطح دریا می باشد.

۳-مشخصات اصلی طرح

برای دیدن عکس در سایز واقعی بر روی آن کلیک کنید.

درصد پیشرفت طرح ۸۹درصد تا آخر مردادماه ۹۲ می باشد.

زمان خاتمه طرح ۱۳۹۲/۹/۱  می باشد.

۴-وزن تجهیزات به تفکیک ساخت

طرح های شرکت 
  • احداث خطوط راه آهن

  • طرح احداث کارخانه فولاد سازی بافق کسری

  • بازیافت آب از فاضلاب شهری

  • طرح اصلاح خطوط تولیدی کنسانتره سنگ آهن

  • طرح گندله سازی

  • طرح احداث کارخانه ۲ میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن

 پیوندهای مهم 
 پایگاه‌های مرتبط 


 آمار بازدید 
بازديد امروز :  3984
بازديد دیروز :  3398
بازديد هفتگی :   58890
بازديد ماهانه :  140590
کل بازديد سایت :  4272814
بازديدکنندگان آنلاین :  0