سنگ آهن مرکزی ایران بافق
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸  -  
 » *****به پورتال شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خوش آمدید *****بهره وری:انجام کار درست به روش صحیح*****  
/تماس-با-ما
/تماس-با-ما
 دانلود نرم افزارهای کاربردی
 نظرسنجی 

نظرتان در مورد پرتال جدید چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
چاپ این مطلب   
»  روابط عمومی 
 

روابط عمومی از دیدگاه مقام معظم رهبری :

 

نکته ای که می خواهم سفارش بکنم مساله اطلاع رسانی است واقعا اطلاع رسانی را قوی کنید ، رسانه های مناسب را تغذیه کنید ، البته کار اطلاع رسانی کار ظریفی است یک کار هنرمندانه است الان خیلی از کارهای شما را مردم نمی دانند از کارهای بزرگ اطلاع حاصل نمی کنند چه برسد به کارهای ساختاری و جزیی تر  .
وظیف روابط عمومی اطلاع رسانی هنرمندانه است کار روابط عمومی ها ارتباط بین مردم و دستگاهها است .
(بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع اعضای هیئت دولت – به مناسبت هفته دولت)

 

 تعریف روابط عمومی : 

روابط عمومی دانشی است که بوسیله آن سازمان ها آگاهانه می کوشند به مسؤلیت اجتماعی خود عمل کنند تا بتوانند تفاهم و پشتیبانی کسانی را که برای توسعه اهمیت دارد به دست آورند .
روابط عمومی بخشی از وظایف مدیریت سازمان است و عملی ممتد ، مداوم و طرح ریزی شده که ازطریق ان افراد و سازمانها می کوشند تا تفاهم و پشتیبانی کسانی را که با انها سروکار دارند به دست اورند .

متصدیان روابط عمومی باید دارای معلومات وسیعی بوده و از استدلال و کیفیت منطق و تشکیلات مخالف و موافق سازمات متبوع خود اگاه باشند تا بتوانند برنامه های خود را تنظیم کنند . و فعالیت مخالفان را کم اثر کرده و پیام سازمان خودرا به گوش انها و اکثر مردم برسانند .

روابط عمومی به عنوان حرفه ، دانش و هنر با کارکردهایی چون : اطلاع رسانی مبتنی بر اطلاع یابی ، نظر سنجی ، مشاوره ، سخنگویی ، مدیریت جایگاه به مثابه منبع اطلاعات ، منبع مراجعات و وضع برقراری ارتباطات و مناسبات انسانی در سازمان تعریف و شناخته خواهد شد .

کار روابط عمومی کاری پیچیده و خطیر است ، روابط عمومی باید پاسخگوی چراهای درون و برون سازمانی خصوصا به افکار عمومی و رسانه ها باشد .

ارتباطات ، سنجش افکار ، تعامل با رسانه ها ، تولید خبر و اطلاع رسانی صادق و امین بودن و کنکاش در علوم اجتماعی و … از ارکان و خصوصیات اساسی روابط عمومی است .

 

روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی

واحد روابط عمومی درشرکت سنگ آهن مرکزی از نظر تشکیلاتی مستقیما زیر نظر مدیریت اداره می گردد .
بخشهای مختلف این واحد عبارتند از :

 

 اموربازدیدها و تشریفات:

هماهنگی جهت بازدید کارشناسان و دانشجویان مرتبط با رشته های مختلف معدنی و میهمانان و مدعوین جلسات و همایش های مختلفی که به میزبانی این شرکت برگزار می شود ، برعهده این بخش می باشد .

 

۲)امور نمایشگاهها و ارتباط با رسانه:

هماهنگی جهت شرکت در نمایشگاههای مرتبط و معتبر در سطح کشور و همچنین انعکاس اخبار و مقالات شرکت در رسانه های مختلف برعهده این بخش می باشد .

 

۳)امورسمعی و بصری:

وظیفه ثبت وضبط تصویری برنامه های شرکت از قبیل مراسم و همایش ها را و همچنین اکران فیلم های سینمایی در سینما قدس آهنشهر را برعهده دارد

 

۴)اموردفتری وبایگانی:

این قسمت از روابط عمومی بیشتر از دیگر بخشها با پرسنل شرکت در ارتباط بوده و مسؤلیت هماهنگی های مختلف از جمله اسکان پرسنل در هتلهای مختلف تهران و اصفهان در زمان مأموریت و سفرهای زیارتی و سیاحتی پرسنل ، جوایز دانش آموزان ممتاز پرسنل و همچنین نگارش و پیگیری نامه های پرسنل که مرتبط با روابط عمومی است را بر عهده دارد .

 

۵)امورفرهنگی و هنری:

ار آنجائیکه در عصر کنونی سلاح تبلیغات کارآیی بیشتری دارد ، لذا بخش فرهنگی روابط عمومی عهده دار طراحی و پیگیری چاپ اطلاعیه های مختلف در مناسبتهای مختلف ملی و مذهبی ، برگزاری مسابقات فرهنگی ، کاتالوگهای معرفی شرکت در طرح های مختلف و … می باشد .

 

۶)امورانتشارات و چاپ و تکثیر:

تکثیر فرمها و اوراق و اسناد قسمتهای مختلف شرکت که با دستور و نظارت مدیریت روابط عمومی می باشد را بر عهده دارد .

 

۷)نشریه آهن

این بخش از روابط عمومی به گونه ای رابط بین شرکت و همشهریان و علاقه مندان به عرصه صنعت و معدن  بوده و اخبار و اطلاعات شرکت و مقالات علمی را در خود جای داده است .

طرح های شرکت 
  • احداث خطوط راه آهن

  • طرح احداث کارخانه فولاد سازی بافق کسری

  • بازیافت آب از فاضلاب شهری

  • طرح اصلاح خطوط تولیدی کنسانتره سنگ آهن

  • طرح گندله سازی

  • طرح احداث کارخانه ۲ میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن

 پیوندهای مهم 
 پایگاه‌های مرتبط  آمار بازدید 
بازديد امروز :  368
بازديد دیروز :  973
بازديد هفتگی :   12294
بازديد ماهانه :  70003
کل بازديد سایت :  311054
بازديدکنندگان آنلاین :  2