سنگ آهن مرکزی ایران بافق
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸  -  
 » *****به پورتال شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خوش آمدید ***** سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد.*****بهره وری:انجام کار درست به روش صحیح*****  
/تماس-با-ما
 دانلود نرم افزارهای کاربردی
 نظرسنجی 

نظرتان در مورد پرتال جدید چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
چاپ این مطلب   
»  دیدار مدیران و رؤسای شرکت فولاد خوزستان و مدیرکل راه آهن یزد با مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق جمعی از مدیران شرکت فولاد خوزستان و هیات مدیره شرکت فولاد ریل به همراه مدیرکل راه آهن استان یزد صبح امروز با مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی دیدار و گفتگو کردند

 بهگزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت، موسوی مدیرخرید مواد اولیه ، شیخ پور رئیس خرید سنگ آهن و بار فلزی،صادقی مجد مدیرعامل شرکت گنجینه پردیس،نظری مدیرعامل شرکت فولاد ریل جنوب،کامران بهمنی،اسماعیل علیزاده، رضا متقی راد از مدیران شرکت فولاد خوزستان صبح امروز به همراه داودی مدیرکل راه آهن استان یزد صبح امروز جهت بازدید از شرکت سنگ آهن مرکزی بافق و مذاکره پیرامون قراداد فی ما بین با علی اکبر رحیمی بافقی مدیرعامل شرکت دیدار و گفتگو کردند.

مدیر کل راه آهن استان یزد در ابتدای سخنان خود با تبریک انتصاب علی اکبر رحیمی به عنوان مدیرعامل شرکت سنگ آهن بافق بیان داشت: ایشان فردی توانمند بوده و در هر سمت و مسئولیتی،سبب خیر و توسعه در آن حوزه شده است. بدون شک با چنین دیدگاه خوب و ارتباطاتی می توان مسائل را حل کرد.

وی با اشاره به ارتباط و تعامل خوب راه آهن استان یزد با سنگ آهن مرکزی بافق افزود: طی ۳ سال گذشته توانستیم حجم عملیات خود را بیش از ۶۰ درصد افزایش دهیم.

داودی با بیان اینکه تعاملی خوبی بین این دو مجموعه وجود دارد و تفکیکی برای آن قائل نیستیم،تاکید کرد: این به روند افزایش حجم عملیات بسیار کمک کرده است.

وی در بحث حمل و نقل ریلی شرکت سنگ آهن با اعلام رشد ۳۰ درصدی نسبت به سال گذشته یادآور شد: آنچه مطرح است منافع ملی است تا دستگاهی، زیرا راه آهن یک مجموعه دولتی است و حمل بار از طریق ریلی نسبت به جاده سبب تسریع در این کار شده است به ویژه برای خوزستان که مسیر آن طولانی می باشد که این نشان از اعتماد به حمل ریلی برای رسیدن بار به موقع یا جلوگیری از ترافیک شبکه ای می دانند.

مدیرکل راه آهن یزد اظهار امیدواری کرد: خوشبختانه اکنون اعتماد سه جانبه بین خریدار،فروشنده و در حیطه سیر وجود دارد و علیرغم مشکلات اما اقدامات بسیار بزرگی در بحث ساخت و بهسازی ریل به ویژه در محور جنوب و لرستان که بیشترین سوانح را در این محدوده داشتیم طی ۲ سال گذسته صورت گرفته و سعی نمودیم مانع کاهش حجم عملیات نیز شویم.

 در ادامه مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق ضمن خوش آمدگویی با بیان اینکه نمیتوان حمل و نقل را تنها از طریق ریلی انجام داد و حمل جاده ای را کنار گذاشت،تصریح کرد: ما باید این موضوع را نیز مد نظر قرار دهیم و اقدامات بلند مدتی را انجام دهیم تا توجیهی برای آنچه انجام می دهیم،وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر انجام سرمایه گذاری از سوی شرکت فولاد خوزُستان به عنوان بزرگترین صادر کننده محصولات فولادی،گفت: باید این امر از صفر تا صد انجام گیرد.

رحیمی بافقی بحث ایجاد کارخانه تعمیرات واگن را به عنوان نیاز شرکت های حمل و نقل ریلی استان دانست و اظهار کرد:  یزد با حجم تردد بالای قطار و حمل ریلی نیاز دارد تا در این زمینه سرمایه گذاری کند تا هم توجیهات اجتماعی داشته باشیم و هم نیاز امروز است.

وی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با دیگر شرکت های ریلی برای ایجاد زمینه احداث کارخانه تعمیرات واگن بیان کرد: اگر شرکت فولاد بخواهد ۴ پارت از یزد انجام دهد، لازم است در این زمینه سرمایه گذاری کند و این امر به نفع آنان است و از سویی هم راننده کامیونی که بیکار شود، می تواند در واحد تعمیرات واگن فعالیت کند.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن بافق با تاکید بر نیاز احداث کارخانه تعمیرات اساسی واگن در آینده ای نزدیک و برگزاری جلسه ای با سرمایه گذار پیرامون این موضوع برای تحقق آن،گفت: تلاش می شود تا در آینده ای نزدیک یک واحد تعمیرات واگن در بافق احداث شود و فولاد خوزستان نیزمی تواند در صورت آمادگی در این زمینه سرمایه گذاری کند.این امر هم به سود فولاد است و هم سبب اشتغالزایی در بافق می شود و در واقع یک بازی دو سر برد است.

وی با بیان اینکه در بحث مذاکرات سال آینده برنامه ریزی برای تامین خوراک و تولید گندله و کنستانتره نیز باید صورت گیرد،افزود: فولاد خوزستان می تواند در بحث کنستانتره با ما سرمایه گذاری کند و ما نیز این آمادگی را داریم. در حال حاضر یک واحد ۲ میلیون تنی کنستانتره داریم اما با توجه به ذخایر بزرگ شهرستان و سنگ های عیار کم که از میزان باطله های قبل است، می توان روی این موضوع کار کرد یا چون کنستانتره های فعلی ما همه مگنت است وارد بحث هماتیت شویم و یک کار مشارکتی انجام دهیم.

رحیمی بافقی کار معدن کاوی اعم از پیدا کردن ذخایر،تملک و به دست گرفتن آن و نیز اکتشاف و استخراج را بسیار هزینه بر دانست و از فولاد خوزستان خواهان شد تا در بحث نقدینگی، شرکت سنگ آهن را برای پروژه های تامین کننده خوراک مساعدت کند تا دغدغه آن برای سال آینده رفع شود و تضمین آن نیز گندله و کنستانتره است.

وی با بیان اینکه فولاد خوزستان به عنوان صادر کننده نمونه باید در آینده تضمین خوراک داشته باشد تا در کشور و یا منطقه برای تولید و صادرات فولاد نیز برتر باشد،خاطر نشان کرد:رفولاد خوزستان باید در این هزینه ها با شرکت سنگ آهن مشارکت کند، چرا که خوراک آن از این محل تامین می شود و این دغدغه باید برای شما نیز باشد.

 

طرح های شرکت 
  • احداث خطوط راه آهن

  • طرح احداث کارخانه فولاد سازی بافق کسری

  • بازیافت آب از فاضلاب شهری

  • طرح اصلاح خطوط تولیدی کنسانتره سنگ آهن

  • طرح گندله سازی

  • طرح احداث کارخانه ۲ میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن

 پیوندهای مهم 
 پایگاه‌های مرتبط 


 آمار بازدید 
بازديد امروز :  1465
بازديد دیروز :  1767
بازديد هفتگی :   9574
بازديد ماهانه :  53179
کل بازديد سایت :  4442887
بازديدکنندگان آنلاین :  0