سنگ آهن مرکزی ایران بافق
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸  -  
 » *****به پورتال شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خوش آمدید ***** سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد.*****بهره وری:انجام کار درست به روش صحیح*****  
/تماس-با-ما
 دانلود نرم افزارهای کاربردی
 نظرسنجی 

نظرتان در مورد پرتال جدید چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
چاپ این مطلب   
»  برگزاری مراسم افتتاحیه ارزیابی جایزه ملی تعالی نگهداری ایران دومین دوره ارزیابی جایزه ملی تعالی نگهداری با حضور ارزیابان ،مدیران و معاونین شرکت سنگ آهن بافق در سالن کنفرانس شرکت تشکیل شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ مراسم افتتاحیه  ارزیابی جایزه ملی تعالی نگهداری ایران  صبح امروز به میزبانی شرکت سنگ آهن بافق با حضور جانشین مدیر عامل ، معاونین، مدیران ارشد و کارشناسان مربوطه در سالن کنفرانس آهنشهر برگزار شد.

 در ابتدای این نشست حسن حیدری پور معاون فنی شرکت و جانشین مدیریت ضمن تشکر از حضور تیم در مورد تاریخچه معدن مطالبی را بیان کرد و افزود : بدون بررسی و کسب آگاهی از میزان پیشرفت و دستیابی به اهداف و بدون شناسایی چالش‌های پیش روی شرکت و مواردی که به بهبود جدی نیاز دارند،بهبود عملکرد شرکت میسر نخواهد شد.

حیدری پور،معاون فنی شرکت نیز در گفتگویی کوتاه گفت: انجمن نگهداری و تعمیرات ایران به عنوان معتبرترین مرکز علمی غیرانتفاعی نگهداری در کشور است  که تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می کند.

وی با تاکید بر برنامه ریزی در حوزه تعمیرات بیان کرد: امیدوارم با ارزیابی نقاط قوت و ضعف مجموعه نگهداری شرکت بتوانیم در جهت تقویت نقاط قوت و کاهش نقاط ضعف خود حرکت و تهدیدات را رصد و آنها را به فرصت ها تبدیل نمائیم، بر این اساس دومین ‌‌‌‌‌دوره جایزه ملی تعالی نگهداری ایران را مغتنم شمرده و به دنبال نقاط قوت و ضعف خود به صورت تخصصی و علمی در این زمینه هستیم.

معاون فنی شرکت با بیان اینکه  ارزیابی به مدت چهار روز از ۸دی ماه سال جاری در شرکت سنگ آهن مرکزی بافق درحال برگزاری است،ادامه داد: ارزیابان انجمن ۹ معیار اصلی را که براساس اظهارنامه های ارائه شده از سوی کارشناسان شرکت سنگ آهن و توسط کارگروه انجمن تعیین شده است، بررسی، تحلیل و ارزیابی می نمایند.

در این جلسه  صالحی یکی از اعضای تیم ارزیابی ؛ اقدامات و رویکردهای جاری مرکز در رابطه با جریان‌ سازی فعالیت‌های این حوزه را تشریح نمود. سپس  شکار زاده یکی از ارزیابان طرح به تشریح مفاهیم و موضوعات مرتبط با حوزه ی نگهداری و تعمیرات پرداخته و مبانی اعطای جایزه ملی تعالی نگهداری را بیان کرد. همچنین در زمینه اصول و روش های ارزیابی و انتخاب سازمان‌های برتر در برنامه جایزه ملی تعالی نگهداری ایران توضیحاتی را ارائه  نمود.

در این جلسه مدیران و معاونین شرکت سنگ آهن بافق  با بیان نقطه‌نظرات و طرح موضوعات و سوال‌های مرتبط با این حوزه، به بحث و تبادل نظر در این خصوص پرداختند.

گفتنی است جایزه ملی نگهداری ایران، فرآیندی است که طی آن همه ساله به برترین سازمان های ایرانی حائز شرایط در بخش های مختلف کشور که در زمینه ایجاد، ارتقا و نهادینه سازی فرهنگ نگهداری خود فعالیت های چشمگیری را انجام داده اند، گواهینامه، تقدیر نامه یا تندیس «جایزه نگهداری» با اهداف زیر اعطا می شود

ایجاد فضای تشویق بنگاه ها و سازمان‌ها برای انجام عملیات «خودارزیابی» و شناخت نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبود، بهبود مستمر و بهینه سازی نظام­های نگهداری

ایجاد فضای لازم برای تبادل تجربیات و دانش سازمان های موفق

بسترسازی و ایجاد فضای رقابتی توام با خلاقیت و نوآوری

ایجاد زبان مشترک و چارچوب مفهومی در شیوه مدیریت نگهداری سازمان های ایرانی و ارائه مدل بومی

فرهنگ سازی و ایجاد درک و آگاهی لازم از اهمیت و ارزش های نهفته در کارآمدی نگهداری در بنگاه‏ها و سازمان ها

توسعه فرهنگ تعالی و آموزش و ترویج مفاهیم سرآمدی نگهداری مدیران و فعالان این حوزه در سازمان های ایرانی

ارتقای جایگاه حوزه نگهداری در برنامه ریزی ها و تصمیم سازی های کلان اقتصادی و سازمانی، با توجه به نقش تاثیرگذار آن در تحقق اهداف و اجرای سیاست­های اقتصاد مقاومتی

لازم به ذکر است که معیارهای اصلی عبارتند از:

۱-  رهبری

۲-  راهبردها

۳-  برنامه ریزی و زمان بندی

۴-  توسعه منابع انسانی

۵-  مدیریت منابع

۶-  مدیریت گردش کار و فرآیندها

۷-  بهبود قابلیت اطمینان

۸-  بهبود کسب و کار

۹-  نتایج عملکرد

 دو معیار «رهبری، راهبردها، در روز شنبه معیارمنابع انسانی و سایت ویزیت در روز یکشنبه وبقیه معیار ها در روزهای دوشنبه وسه شنبه ارزیابی می شودوجلسه اختتامیه راس ساعت ۱۲:۳۰ روز سه شنبه در محل سالن کنفرانس اهن شهر برگزار می شود.

طرح های شرکت 
  • احداث خطوط راه آهن

  • طرح احداث کارخانه فولاد سازی بافق کسری

  • بازیافت آب از فاضلاب شهری

  • طرح اصلاح خطوط تولیدی کنسانتره سنگ آهن

  • طرح گندله سازی

  • طرح احداث کارخانه ۲ میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن

 پیوندهای مهم 
 پایگاه‌های مرتبط 


 آمار بازدید 
بازديد امروز :  1463
بازديد دیروز :  1767
بازديد هفتگی :   9572
بازديد ماهانه :  53177
کل بازديد سایت :  4442885
بازديدکنندگان آنلاین :  0